Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Kup akcesoria szalunkowe na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je nabyć w przystępnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]