Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Zamów drzwi drewniane na wymiar na www.oknostol.com.pl.

Drzwi zewnętrzne wykonują sporo zadań – oddzielają od harmidru dobiegającego z ulicy, chronią mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i strzegą przed kradzieżą. Dlaczego opłaca się zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie ulegają odkształceniu

Kupno drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy właściciel domu. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoją solidność i parametry techniczne od dziesięcioleci cieszą się dużą popularnością. Drewno wspaniale się prezentuje i można je wykończyć na kilka sposobów. Poprawnie skonstruowane drewniane drzwi wejściowe charakteryzują się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, iż w mieszkaniu panuje komfort termiczny, a zarazem koszty ogrzewania nie są za wysokie. Kupując drzwi do mieszkania wypada rozważyć modele o grubości 68 mm lub 92 mm. Wyjątkowym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoich właściwości – nie ulegają odkształceniu i uszkodzeniom mechanicznym, dlatego rewelacyjnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe są zaopatrzone w uszczelki najnowszej generacji.

A może drzwi drewniane dwuskrzydłowe?

Producenci oferują także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są niezbędne w razie posiadania nietypowych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla inwestorów, którym zależy na nietuzinkowym designie. Jeśli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykonuje indywidualne projekty na zamówienie, a równocześnie daje długą gwarancję na swoje produkty. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, np. ornamentowe. Klienci mogą również wybierać spośród różnych rodzajów szyldów. Oprócz zalet estetycznych, trzeba także zauważyć pozostałe atuty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Wyłamanie ich jest utrudnione, ponieważ obecnie coraz częściej zaopatruje się je w zabezpieczenia antywłamaniowe. Zapewnia to domownikom doskonałą ochronę. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe mają także trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg aluminiowy lub drewniany. W toku produkcji nowoczesnych drewnianych drzwi wejściowych stosuje się najlepszej jakości środki impregnujące, które osłaniają ich zewnętrzną powłokę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]