domy góralskie projekty, domki góralskie

Projekty domów góralskich i ich budowanie

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy betonowe. Obecnie jednak zauważyć można fakt, że ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają wszak mnóstwo atutów. Najistotniejszym jest niewątpliwie wygląd – pasują tak do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne okazuje się także to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są wznoszone wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno może też pochłaniać fale pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy wydajniej sypiają i dbają o układ oddechowy.

Najczęściej wybierane projekty domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów z drewna są rzecz jasna te przypominające góralską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, zaś styl ich wykończenia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić także, jeśli zamierzamy wybudować je poza Podhalem.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego został wybudowany. Dlatego decydując się na podobne wyjście, dobrze sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i przeczytać, co sądzą o nim wcześniejsi klienci. Ważne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, iż nasze zlecenie zostanie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze warto też sprawdzić się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wybuduje dom – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]