sklejka Kraków. sklejka szalunkowa

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jakkolwiek przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]