Szalunki – bez nich wiele nie zbudujesz

Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków.

Szalunki, zwane również deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Głównie stosuje się je podczas wylewania murów z betonu – wówczas są one konieczne do tego, by nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się również podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przestrzeni na drzwi, okna i bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i w jaki sposób mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wyprodukowane są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z grubych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ czy też drewnianych desek, którą można wykorzystać ponownie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – wielu inwestorów i wykonawców decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się ze sklejki, drewna bądź metalu, a także łączyć w sobie 2 lub 3 surowce. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę łączą narożniki, belki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Przedsiębiorstwa cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących postawić jeden obiekt i ekip, które zazwyczaj oferują odmienne usługi. Zakup wszystkich modułów niezbędnych do złożenia szalunku nie byłby opłacalny . Znacznie mądrzejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]