wałek nierdzewny

Wałek nierdzewny – wytrzymały i dobrze wygląda

W budownictwie bardzo istotna okazuje się solidność stosowanych materiałów. Właśnie dlatego budowlańcy tak często sięgają po stal nierdzewną – jest to wszak surowiec naprawdę wytrzymały, a przy tym dość lekki. Spore znaczenie mają też jej względy wizualne – domieszka chromu powoduje, że świetnie zdaje też egzamin jako surowiec do elementów dekoracyjnych. Ze stali antykorozyjnej wytwarza się rozmaite części, jednak najczęściej spotykane są wałki. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak ceniony w budownictwie? Do czego służą podobne produkty?

Wałek nierdzewny – atuty

Jak już nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez budowlańców przede wszystkim ze względu na jego solidność. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co sprawia, że nie koroduje także przy stałym kontakcie z wodą. Oprócz tego większość wyrobów tego rodzaju jest wytrzymała na wpływ żrących substancji, dzięki czemu mogą być stosowane również w najcięższych warunkach.

Przykłady użycia wałka nierdzewnego

Ze uwagi na ogromną wytrzymałość, wałek nierdzewny spotykany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego typu najczęściej widuje się w budownictwie, ale zastosowanie tych produktów nie sprowadza się wyłącznie do tego. Są stosowane także w motoryzacji, stolarce meblowej i innych sektorach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny są również używane przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wilgocią nie powoduje przecież ich rdzewienia.

Nasze dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]