Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na abcszalunki.pl.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale spotyka się również konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na duże ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, dobrze rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa mówią wcześniejsi kontrahenci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]