Co warto wiedzieć o mikropigmentacji skóry głowy?

Szukasz więcej informacji o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu? Zajrzyj na microclinic.pl

Łysienie aktywowane jest wieloma czynnikami i może dotyczyć rozmaitych obszarów ciała. Niemniej jednak gdy wypadanie włosów dotyka skóry głowy, czyli miejsca które zawsze pozostaje widoczne i które ciężko skryć przed wzrokiem osób trzecich, może to źle wpłynąć na percepcja swojego ciała i przyczynić się do obniżenia samooceny.

Co wywołuje łysienie?Najczęstsze powody łysienia

Włosy tracimy systematycznie. Każdego dnia wypada ich przeważnie około 100 sztuk i jest to ilość, na którą zwykle nie zwracamy uwagi. Dużo czynników może jednakże znacznie nasilić proces wypadania włosów. Wypadanie włosów może mieć przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe czy plackowate, ale jednakowo silny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne nawyki. Łysienie bywa skutkiem kiepskiego odżywiania się, nieprawidłowo albo za często wykonywanego farbowania i rozjaśniania włosów, jak również nieodpowiednia ich pielęgnacja. Istotne oddziaływanie na włosy ma także napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres prowadzi do psychogennego wypadania włosów, a w wielu przypadkach doprowadza nawet do tego, że osoba mimowolnie sama wyrywa włosy z podbródka lub głowy i w rezultacie niszczy ich mieszki.

„Tatuaż” głowy maskuje skutki łysienia

Leczenie przerzedzonych włosów oraz ich rekonstrukcja po kompletnym ich wypadnięciu są możliwe dzięki ich przeszczepowi. Zabieg ten jednak pociąga za sobą spore koszty i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Istnieje natomiast alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Mikropigmentacja medyczna kamufluje ubytki we włosach przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry pigmentu, który stwarza pozór posiadania odrośniętych włosów. Tym sposobem na całkiem łysej skórze uzyskuje się efekt krótko zgolonej fryzury, natomiast przy rzadkich włosach – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, iż skóra jest pokryta barwnikiem jest właściwie niezauważalny i da się to wykryć zwykle jeśli dotknie się skóry. Trzeba dodać, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do pojawienia się zdrowych włosów. Z kolei pigment z powodu regeneracji skóry stopniowo blednie i zwykle po 12 miesiącach konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]