Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Jesteś zainteresowany terapią małżeńską UK? Zajrzyj na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każda para może wpaść w przeróżne problemy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy może okazać się pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane ze zdradą jednego z partnerów, jak również pomoże w razie nałogów, jednak w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, gdy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać trudności i zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie branie, ale również dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, aby doskonale pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że aktualnie bez trudu znajdziemy polskiego psychologa także na terenie UK. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię i podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Też na emigracji warto zawalczyć o swoje małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi problemami. Powinno się wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasze dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339