Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Dowiedz się wszystkiego o korekcji wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować kłopotliwe i nieraz groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – oddaj się w ręce biegłego optometrysty

Do niedawna korekcja wad wzroku sprowadzała się do noszenia soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, presbiopii, jak również wielu pozostałych chorób. Wyjątkowo popularna stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent prędko powraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać odpowiednią procedurę leczenia i usunąć wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, dlatego mogą zidentyfikować nawet rzadkie choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący procedurą konieczną w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi dolegliwościami, takimi jak pozbyciem się kaszaków czy ciał obcych z oka.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]