amd kraków, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Na czym polega leczenie AMD?

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób starszych i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić wcześniejszą sprawność.

Kto przeważnie choruje na AMD?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej znamionujący się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to właśnie ona sprawia, iż widzimy ostro. AMD jest dolegliwością, która manifestuje się poprzez zaburzenie obrazu oraz pogorszenie ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią najczęściej osoby po pięćdziesiątce, ale zespół przyczyn choroby nie został jeszcze do końca zidentyfikowany. Przypuszcza się jednakże, iż przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być niewłaściwy tryb życia – jak np. uzależnienie od tytoniu, otyłość czy nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe. Wpływ mogą mieć również uwarunkowania genetyczne oraz różne choroby współistniejące, takie jak hipertensja bądź hiperglikemia. Współczesna medycyna wypracowała jednak efektywne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD przeprowadza się przy pomocy wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Zabieg laserem 2RT – jak wygląda?

Laser nanosekundowy 2RT wpływa na zmienione komórki gałki ocznej przy tym nie naruszając receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest pozbawiony ryzyka, a więc może być przeprowadzany u rozmaitych grup pacjentów narażonych na uszkodzenie bądź potencjalną utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa hamuje procesy zwyrodnieniowe oraz mobilizuje komórki do odbudowania się. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu chory nie odczuwa bólu. Praca lasera 2RT trwa tylko kilka minut, a zanim rozpocznie się zabieg oko znieczula się miejscowo.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]