Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Zajrzyj tutaj, aby dowiedzieć się więcej, jak rozwiązać problem z zawirusowanymi stronami.

WordPress stał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz stron internetowych działających z jego użyciem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny wirusem, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie wirusów z WordPressa?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Treści zostały podmienione nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może witryna rozsyła niechcianą pocztę? To zaledwie parę z możliwych przykładów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich sytuacjach konieczne jest bezzwłoczne działanie, aby usunąć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców należy powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie malware ze strony internetowej – szczegółowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Spece zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko powtórnej ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści podejmują też wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Regularne uaktualnianie CMS-a i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem odwrócenie wszystkich następstw cyberataku nie gwarantuje, iż taka sytuacja nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]