Biżuteria z ametystami

Chcesz kupić biżuterię z ametystami? Kliknij tutaj.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Indiach i Kanadzie. Ze względu na unikatową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.