Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Znajdź biżuterię z topazami na topazy.com.pl.

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Poza tym jest też jednym z najładniejszych minerałów, a jego właściwości od dawna są doceniane przez jubilerów i nabywców biżuterii. Może mieć rozmaite kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym minerałem – występuje wyłącznie w Ameryce Południowej, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto jednak zaznaczyć, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i wisiorki, ale złotnicy wykonują też inne produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu tysiąca złotych, zaś na wykonane ze srebra wydamy czasem sześć razy mniej.

Koniec trudności z kupnem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać wersje najbardziej trafiające w nasze upodobania warto więc wybrać się do kilku sklepów – a to kosztuje sporo czasu. Aby tego się ustrzec, powinniśmy postawić na kupno online. Jest to rozwiązanie dużo prostsze, a poza tym wchodząc do sieci mamy szansę również znaleźć pierścionki i naszyjniki w promocyjnych cenach.