Duży wybór srebrnych wisiorków

Więcej o srebrnych zawieszkach.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, świetnie wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro źle znosi również kontakt z wilgocią i ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka kilku ozdób, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii należy użyć ciepłej wody z solą, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.