lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Lampworki – szklane perły

Z pozoru przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były robione samodzielnie – szkło rozgrzewano z użyciem zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa perły lampowe. Obecnie również można wykonać je w domu, jednak lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do których strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki produkuje się, jak przed momentem wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, które pod wpływem ognia topnieje, zaś to pozwala na nadanie mu dowolnych kształtów. Tasiemki gorącego szkła nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma dziurkę w samym środku – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków czy wisiorków.

Lampworki – do jakich kreacji zakładać?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do codziennych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z oryginalnymi obrazkami, kolorowymi swetrami i coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, iż będą atrakcyjnie wyglądały wyłącznie przy takich kreacjach – to tylko kwestia wyobraźni.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]