Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Sprawdź, gdzie zamówić cyrkonie.

W procesie ozdabiania ozdób powszechnie używane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza niezaprzeczalnym dodaniem biżuterii unikalnego wyglądu, znacząco podnoszą wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją także alternatywy dla oszczędnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się w naturalnej postaci w naturze. Stanowią one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne minerały mogą posiadać wszystkie barwy lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one naturalnie też inne przeznaczenia. Używa się je na przykład w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. Swego czasu, przez posiadane cechy wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.