Topaz mistyczny w jubilerstwie

Zamów topaz mistyczny na http://tinyurl.com/zxvdp5v.

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru łatwo pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma fioletowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych kreacji

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia jest też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać ozdoby do swojej kreacji.