Agencja SEO – zespół profesjonalistów

Odwiedź agencję SEO Kraków - skorzystaj z doświadczenia fachowców.

Przedsiębiorstwa lub właściciele witryn internetowych, którzy pragną, aby dotrzeć do wysokich pozycji w wyszukiwarce, mogą to osiągnąć na minimum trzy sposoby. Pierwszy, którego nie rekomendujemy, to podjęcie działań samodzielnie. Nie posiadając wiedzy w zakresie SEO i nie śledząc systematycznie komunikatów o zmianach w algorytmie Google, ciężko działać prawidłowo i – co najistotniejsze – efektywnie. Kolejny sposób to zatrudnienie na etat specjalisty SEO, niemniej jednak nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu braku budżetu. Trzecie wyjście to zatrudnienie agencji SEO. Budżet skierowany na zadania agencji SEO można dopasować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Atutem zlecania działań agencji SEO jest to, że obok specjalistów od SEO w pracują tam także osoby od kreatywnego pisania, projektowania graficznego, kampanii Google Ads czy kodowania, które służą merytorycznym wsparciem w tych kwestiach.

Zalety profesjonalnej agencji SEO

Polskich agencji SEO jest bardzo wiele. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podmiotu, która podniesie naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Warto wybrać firmę, która działa na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, ale także tych kreatywnych oraz reklamowych, z miesiąca na miesiąc rośnie, co nie zawsze łączy się z jakością usług. Wybierając agencję, która działa od około dekady, można mieć pewność, iż dysponuje ona znacznym doświadczeniem i może bez przeszkód pochwalić się pokaźnym portfolio swoich dotychczasowych prac. Agencje SEO zazwyczaj na swoich stronach posiadają zakładkę „Case study”. Przed podpisaniem umowy wypada zapoznać się ze studia takich przypadków, żeby samemu przekonać się, jakich rezultatów można się spodziewać po agencji, a także to z jakimi branżami pracowała i z jakimi przeszkodami się mierzyła. Godna zaufania agencja SEO to taka, która pracuje przejrzyście: informuje o harmonogramie prac na najbliższe tygodnie, a także przesyła raporty ze zrealizowanych działań i ich rezultaty.

Inny nie do przecenienia aspekt to personalizacja oferty i dopasowanie zakresu działań do profilu działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeżeli agencja SEO na chęć współpracy odpowiada w kilka minut, a oferta wygląda jak uniwersalny szablon, powinien to być sygnał alarmowy. Po wysłaniu pytania pracownik profesjonalnej agencji SEO winien skontaktować się z potencjalnym klientem, żeby dopytać o dokładniejsze informacje o firmie, potrzebne do przygotowania dla niej indywidualnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie można odnaleźć samodzielnie online, jak np. informacja o realizowanych dotąd pracach SEO czy o najistotniejszych dla klienta artykułach bądź usługach, które chciałby wypromować.

Jaki model rozliczenia z agencją SEO jest najkorzystniejszy?

Przezornie powinno się potraktować agencje SEO, które oferują współpracę z zapłatą za uzyskany rezultat. W takim systemie zleceniodawca rozlicza się z firmą SEO wówczas, kiedy frazy kluczowe zdobędą wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top3 czy też pierwszej strony wyników). To wciąż stosunkowo popularny rodzaj rozliczeń, aczkolwiek wiąże się ze sporym zagrożeniem – można wszak uzyskać błyskawiczny efekt naruszając reguły określone przez Google. Nieustannie uaktualniany algorytm dodatkowo nie ułatwia spełnienia obietnic składnych zleceniodawcy, dlatego rzetelna agencja SEO nigdy nie gwarantuje uzyskania konkretnych pozycji. Jeśli idzie o cenę za działania firmy SEO, to z rzadka bywa ona stała – często w pierwszych miesiącach po zawarciu umowy niezbędne są większe nakłady finansowe, aby przeprowadzić dokładny audyt SEO, a potem wykonywać wszelkie wymienione w nim zalecenia. W kolejnych miesiącach współpracy, jak strona zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają znacznie mniejsze.

Nasze dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]