Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Pełna oferta kursu gotowania dla dzieci znajduje się tutaj.

Dzieci uwielbiają asystować nam w kuchni – dekorować wypieki czy podawać i wybierać składniki. Chcesz podsycić fascynację swojego malucha? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko zdobywają praktyczne umiejętności, ale przede wszystkim rozwijają swoją kreatywność i uczą się niezależności. A w tym samym czasie doskonale się bawią. Opanowywanie prostych przepisów, dobieranie oraz mieszanie ingredientów oraz komponowanie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, iż dzieci z entuzjazmem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach biorą udział także rodzice, tym samym jest to doskonała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później degustować to, co przygotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. Podczas kursu uczestnicy szykują danie główne i deser. Młodzi uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy, albo ugotować smaczny makaron na słodko lub słono. W czasie kursu dzieci przygotowują również wyśmienity deser – mus z polewą owocową oraz kruchym ciastem. Nauka powiązana z zabawą to znakomity sposób spędzania wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ulubionych posiłków przynosi dzieciom wiele szczęścia. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w przyrządzaniu smakowitej pizzy czy dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz doskonały kontakt z maluchami.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]