Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Poznaj dalsze szczegóły o kursie digital paintingu.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie narzędzia można użyć?

Jest dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, szybko stał się głównym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami akrylowymi lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

Właściwie lekcje digital paintingu odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody wykorzystania pędzli, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]