Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Oferta skitur w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Gros osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj tylko po to, by oddać się szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w góralskim domku z drewna i okazjonalnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas dość intensywnych, jednak dających mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich butów oraz nart.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie doskonale poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw okaże się adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]