wycieczka w alpy

Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Polscy sympatycy gór, którzy znają już dokładnie wszelkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, nierzadko zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne góry Europy. Szereg z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – fantazja wspinaczy z całego globu

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się kilka krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, to znaczy Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o których pokonaniu marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Matterhorn – 4478 m n.p.m, jak również inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Les Droites lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Do kogo adresowane są oferty wycieczek w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest dużo interesujących propozycji przeznaczonych dla miłośników gór o rozmaitym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się optymalną wydolnością fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje w głównej mierze część szkoleniowa, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu opanowanie fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niekwestionowanym atutem takich wypraw jest to, że organizowane są w małych, najczęściej kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie pamiętnym przeżyciem, niosącym dumę z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]