Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Poznaj najpiękniejsze miejsca w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz trudno odnaleźć się w ogromie wiadomości o ciekawych zabytkach i najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Aby przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o pokazach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem znajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i motele, jak również zabytki i galerie zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Dodatkowo dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, urok miejscowego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o zabytkach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne południowe miejscowości. Newsy zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Niezmiernie wartościowa dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają popularne wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego