Dlaczego warto założyć firmę z pomocą biura rachunkowego?

Sporo osób, które planują założenie własnej firmy, wpada w panikę, kiedy pomyśli o ilości formalności, które są z tym związane. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż decyzje, jakie podejmą na etapie otwarcia działalności, mogą mieć wpływ na jej późniejszą porażkę albo sukces. Dlatego też część spośród przedsiębiorców bierze pod uwagę biuro rachunkowe oferujące pomoc podczas zakładania firmy, żeby już na samym początku bycia na swoim nie popełnić istotnych błędów. Dlaczego warto skorzystać z usług księgowych podczas zakładania firmy?

Pomoc przy załatwianiu formalności

Założenie działalności gospodarczej wiąże się zawsze z przygotowaniem odpowiednich druków np. wniosku CEIDG-1 oraz druku zgłoszeniowego do ZUS. Dokumenty te trzeba złożyć w urzędzie miasta albo gminy lub przesłać online. Na to trzeba będzie poświęcić nieco czasu. Ponadto potrzebna jest choćby minimalna wiedza księgowa, żeby wypełnić poprawnie druki, co pozwoli na uzyskanie późniejszego, korzystnego rozliczenia. Oznacza to, iż będziemy musieli poświęcić czas celem wdrożenia się w pojęcia księgowe, żeby dokonać wyboru właściwej formy opodatkowania oraz kodów PKD. Kolejnym problemem może być konieczność osobistego dostarczenia druków do urzędu, jeżeli nie mamy profilu zaufanego. W takich sytuacjach właśnie pomoże nam odpowiednie biuro rachunkowe, które załatwi za nas opisane formalności.

Pomoc kadrowa

Kiedy firmę uda się już uruchomić, a wybrane biuro rachunkowe poradziło sobie z tym bardzo dobrze, możemy w dalszym ciągu korzystać z oferowanych przez niego usług. Odpowiednie biuro rachunkowe nie tylko będzie pomagało nam w ogarnianiu spraw rachunkowo-księgowych, ale też w kilku innych kwestiach. W nowoczesnych biurach rachunkowych otrzymamy także ofertę pomocy kadrowej. Jeżeli zatem zaplanowaliśmy od razu zatrudnianie pracowników, a nie mamy zbytniego doświadczenia w takim zakresie, bezpiecznym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zadania profesjonalistom. Najlepsze na rynku biura pomogą nam także w zakresie takim, jak zakup ubezpieczenia lub wynegocjowanie najlepszych warunków na telefony komórkowe dla naszych pracowników.