Jak działa mass collect?

Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo stosunkowo proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych oraz wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew z karty, standardowy przelew bądź przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania manualnego, a zarazem na wyeliminowanie prawdopodobnych omyłek nieraz przytrafiających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających poniżej stu faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. mBank i niektóre banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na wzrost terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]