Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

Sądzisz, że nie natkniesz się w Internecie na internetowy kantor dla siebie? Myślisz się! Zajrzyj na topkantor.pl .

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim banku lub w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w szybko zmieniającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, skutkiem tego też utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru wymiany walut przez internet

Operacja w kantorze online jest jednakowo nieskomplikowana jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Klient wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z zeszłego dnia. Drugim i bardzo istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka pomocniczych usług popularnych wśród konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, gdy ustalony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) bądź w uzgodnionym przez nabywcę terminie.

Kantor online – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób lubiących wygodę i ogromną swobodę w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Używają ich również osoby uczące się bądź zatrudnione za granicą i osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.