Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, ratalny, mieszkaniowy i samochodowy. Za sprawą konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od preferencji klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale również parabanki, jednak nierzadko wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.