Złoto bulionowe w monetach – dobra inwestycja na przyszłość

Szukasz złotej monety? Odwiedź ten adres.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mogą robić to na wiele sposobów: nabywać akcje spółek powiązanych z rynkiem kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Kolejną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które dostępne jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są popularne w każdym zakątku świata

Monety ze złota kojarzymy zwykle z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z pozostałych metali szlachetnych, odróżniają się od nich pod paroma względami. Co najważniejsze monety bulionowe są wybijane w celu inwestowania w nie kapitału, z tego też powodu ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony, a poniekąd wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Monet bulionowych nie są bije się w seriach tematycznych lub w związku z ważnymi wydarzeniami, dlatego ich design niezwykle sporadycznie podlega „odświeżeniu”. Najczęściej złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie jedynie rocznikiem wybicia. Warto zaznaczyć, iż część monet bulionowych, pomimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie posiada swojego nominału ustalonego w walucie, a ich faktyczną wartość określa ciężar oraz czystość wykorzystanego do ich bicia metalu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, a ich sprzedaż jest w mniejszym stopniu obarczona ryzykiem straty niż miejscowych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – jakie monety kupimy od polskich dostawców?

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji, jednakże emitenci biją też monety o nominale 1/4 czy 1/10 oz złota. Trzeba wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są zwykle ze złota najwyższej próby (.999), ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle lub południowoafrykański Krugerrand bite są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to przeważnie na celu zwiększenie twardości monety, a przez to zredukowanie ryzyka jej zniszczenia. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są znakowane świadczy o wadze czystego złota, które użyto do ich wybicia.

W ofercie polskich dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez trudu znajdą najpopularniejsze z nich, czyli Pandę, Britannię czy wymienione wyżej Krugerrandy.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]