Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o kortach tenisowych Kraków, odnajdziesz na www.teniskrakow.pl/.

Obiekty zadaszone, wyposażone w oddzielne źródło światła oraz całkowicie nowoczesne stanowią najbardziej popularne korty tenisowe. Obiekt taki musi zapewniać że osoby trenujące nie doświadczą groźnych obrażeń, na które najdotkliwiej narażone są łokcie i więzadła. Zalecane, szczególnie dla zaczynających przygodę z tenisem, jest uczęszczanie na korty o powierzchni trawiastej. Grę na twardej powierzchni kortu możemy rozpocząć, gdy zdobędziemy bardziej zaawansowane umiejętności.

Jakość kortów tenisowych wpływa na bezpieczeństwo zawodników

Korty tenisowe to niepowtarzalna sposobność do spędzenia wolnego dnia na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna niebywale wpływa na zgrabną sylwetkę, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że tenis ziemny to dyscyplina obligująca do posiadania dużej siły, dokładności i talentu. Pod okiem profesjonalnego szkoleniowca z pewnością opanujemy arkana tenisa ziemnego, chociaż początkowe rundy na korcie mogą być ciężkie. Niebezpieczeństwo pojawienia się kontuzji zmniejszamy biorąc udział w zmaganiach na dobrze wyposażonych kortach tenisowych. Możemy także trenować na halach zamkniętych, które przy polskich warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być kosztowne

Sport ten od dekad uchodzi za wyjątkowo elitarny. Pamiętajmy, że istnieje alternatywa użyczenia potrzebnych przyrządów, zwłaszcza, że sport ten nie należy również do najtańszych. Zatem jeśli chcemy trenować wyłącznie hobbystycznie decydujmy się na takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia sprzętu tenisowego znakomitej klasy.

Nasze dane adresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]