Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Trekkingi - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wycieczki mogą mieć wiele postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla jednostek z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także niebojących się uciążliwych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego typu aktywności bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, największą popularnością szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, jak również Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]