Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Uzyskaj więcej informacji o Himalaje wycieczka.

Himalaje wraz z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma dużo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Problemy sprawia także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje bądź Karakorum z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niesamowitych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]