Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wycieczki na Kilimandżaro? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie dużej części globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Globtroterów wabią głównie zanikające już lodowce, sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto też zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby ochroni również właściwa profilaktyka – używanie środków odpędzających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]