Antena telewizyjna – cechy charakterystyczne

Zamów antenę DVB T.

W ogromnej większości domostw dostrzec można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest dziś niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się także wysoką odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zakupić. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]