Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

CarePump. Uzyskaj więcej szczegółów o tej marce.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca ucisku.

Urządzenie do presoterapii – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór mankiet uciska kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Jest sporo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się także bardzo popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, dlatego bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. miażdżyca czy choroba nowotworowa, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]