lampy solne, lampa solna

Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po świecie, a czasami nabywamy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne kupisz w kilku odcieniach

Lampy solne ładnie wyglądają i bez przeszkód można je dopasować do aranżacji mieszkania, bowiem występują w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe jak linie papilarne, ponieważ nie ma brył soli o jednakowych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im rozmaite formy, m.in. sześcianu bądź walca.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. osobom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest uspokajające i delikatne, więc poleca się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, bowiem dzięki nim można łatwiej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]