Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Na https://bit.ly/3icSrTd zobaczysz przykłady z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć też w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia, jak również przyjmują tu gości. W związku z tym należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie wygodne. Opcja wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co pozwala np. na pełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla chorych na alergie

Możliwość kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże z jeszcze innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, natomiast zimą o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice efektywniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach firan, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]