Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Jeśli potrzebujesz shuttersów, kliknij tutaj.

Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się i można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu domowników. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach widuje się nadal sporadycznie, ale gros z nas na pewno kina lub telewizji, gdyż tego typu okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy USA.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają wnętrzom nader luksusowy wygląd

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie wyglądają, mają one także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezwykle atrakcyjny wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość domu. Warto też uwydatnić, iż shuttersy są regulowane bez pomocy żyłek, co właściciele psotliwych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które rozerwać dyndające żyłki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]