listwa podłogowa, listwa podłogowa

Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]