bluzy sportowe, bluza sportowa

Różnice między bluzami lifestyle i bluzami sportowymi

Kto codziennie trenuje na pewno zauważył, iż tylko dobra odzież sportowa pozwala na ćwiczenia w zupełnym komforcie. Wybierając strój do ćwiczeń, przede wszystkim tych na świeżym powietrzu, jak jazda na rowerze, gra w tenisa lub biegi na orientację, nie zapominajmy o zakupie bluzy sportowej.

Bluzy sportowe – wytrzymałość i świetne odparowanie wilgoci

Modele bluz z suwakiem, kapturem lub bez nich od lat są już normalnym elementem codziennego ubioru. Nie dziwią nawet w miejscach pracy, gdzie do tej pory obowiązywały restrykcyjne zasady odnośnie ubioru. Bluzy postrzegane są jako odzież typu casual, ponieważ są praktyczne i nie krępują ruchów, a szycie ich z ciepłych tkanin powoduje, że to doskonała odzież wierzchnia na wczesną jesień i późną wiosnę. Bluzy sportowe, aczkolwiek posiadają podobny fason, są na wiele sposobów inne niż bluzy lifestyle. Te ostatnie przeważnie produkowane są w 100% z bawełny czy też bawełny z drobnym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei najczęściej szyte są tylko z poliestru. Jest to nadzwyczaj mocny materiał, który nie rozciąga się tak szybko i wolniej się przecierać. To dlatego jest świetny do produkcji strojów sportowych, które muszą wytrzymać duże przeciążenia działające na nie podczas dynamicznego treningu. Co więcej poliester doskonale odparowuje wilgoć, dzięki czemu sportowiec nie spędza długich godzin w mokrej od potu odzieży.

Bluzy sportowe kupuj w sklepach współpracujących z znanymi markami

Kupujmy głównie ubrania renomowanych marek. Rzecz jasna, trzeba wtedy przygotować się na wyższą cenę takiej bluzy, ale w zamian otrzymujemy artykuł o wysokiej jakości z wytrzymałych materiałów, który zapewne nosić przez dłuższy okres. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma konkretne przeznaczenie, nie powinno się ubierać zamiast niej lifestylowej odzieży, np. bluzy bramkarskie mają specjalne protektory na łokciach ochraniające zawodnika podczas wykonywania parad, natomiast bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz osłaniający przed podmuchami wiatru. Żeby mieć pewność, iż nabywamy oryginalny towar, wybierajmy sklepy firmowe albo prowadzone przez oficjalnych hurtowników, które dysponują dużym asortymentem bluz sportowych dziecięcych, damskich oraz męskich.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]