Skórzana kurtka na motor to wciąż najlepszy wybór

Kup kurtkę na motor na www.legato-motocykle.pl.

Każdy motocyklista wie, że w pełni przyjemna jazdę na jednośladzie zapewni wyłącznie dobrze dopasowana do tego odzież. Stąd też w szafie każdego fana motocykli musi znaleźć się przynajmniej jedna profesjonalna kurtka na motor. Oferta sklepów motocyklowych jest dziś nadzwyczaj bogata, więc bez trudu można nabyć zarówno kurtki z tekstyliów, jak i ze skóry, które spełnią wymagania nawet dość wybrednych motocyklistów.

Czy skórzana kurtka na motor jest ciężka i mało elastyczna?

Jazda na jednośladzie bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i istotnie po dziś dzień kurtki sporządzone z tego materiału uważa się za optymalny wybór w odniesieniu do trwałości i jakości, co oczywiście odzwierciedla się też w ich wyższej cenie. Na przekór częstym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motor ze skóry ma sportowy krój, a nie standardową stylistykę rodem z amerykańskich filmów z lat 70-tych. Nie oznacza to, że nie ma w sprzedaży szałowych ramonesek.

Niewątpliwą zaletą skórzanych kurtek na motor jest oczywiście ich znaczna odporność na wytarcie, stąd w razie upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi zapewniają mu lepszą ochronę. Do sfery mitów powinno się również odłożyć już przekonanie, iż kurtka ze skóry dużo waży i jest nieelastyczna – te wyprodukowane z nubuku czy skóry bydlęcej niedużo różnią się pod tym względem od kurtek tekstylnych uszytych z tkanin poliestrowych czy poliamidowych.

Kupujesz kurtkę na motocykl? Nie zapomnij jej założyć na próbę!

Kurtka na motor powinna być komfortowa, wobec tego polecamy kupić ją w sklepie stacjonarnym, gdzie możemy ją przymierzyć. W ten sposób uzyskamy pewność, iż kurtka jest dopasowana do naszej figury. Lecz zakupy kurtki na motor przez internet to również dobra alternatywa, zwłaszcza jeżeli ma się już inne produkty od danego producenta albo dobrze zna się własne wymiary. Kurtka na motocykl musi przylegać do korpus, jednakże nie może krępować jego ruchów. Mierząc kurtkę wyciągnij ramiona przed siebie pozorując, że trzymasz kierownicę. Jeżeli rękawy zakrywają nadgarstki oznacza to, że ten rozmiar jest za duży. Zbyt obszerna kurtka na motor zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji, gdyż w czasie upadku protektory mogą przemieścić się względem ciała kierowcy i w rezultacie nie wykonają one swojego zadania. Dla optymalnej wygody należy zwrócić także uwagę, czy kurtka ma paski regulujące jej szerokość na ramionach, w pasie i tułowiu.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]