Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Jeśli potrzebujesz czapsów skórzanych, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y8r7t3rm.

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]