Toczek czy kask do jazdy konnej. Co wybrać do jazdy rekreacyjnej?

Chcesz kupić kask do jazdy konnej? Koniecznie odwiedź ten adres.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa dostępne są dwa typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]