poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie urlopu akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, aby wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, deski snowboardowe czy SUPy. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]