Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Chcesz zlecić catering świąteczny Katowice? Zajrzyj tutaj.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędza się z reguły z bliskimi, jednak obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Częstokroć kadra firmy aranżuje je na własną rękę, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w sporych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest wydajny. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się typowe świąteczne dania. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupki filet z karpia bądź pstrąga, jak również zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa grzybowa. Na talerzach nie może zabraknąć też krokietów z grzybami i kapustą, które zwykle spożywane są razem z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, między innymi bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Trzeba także zadbać o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z rodzynkami, lekki sernik albo makowiec.

Jak zamawiać catering świąteczny?

Organizację Wigilii w firmie powinno się zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba określić datę spotkania i dopasować go do planów urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe oszacowanie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a tym samym pomoże zamówić optymalną liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z załogą menu i wespół zdecydować się na te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest także to, aby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, bądź są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla takich pracowników trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, ale nie powinno się odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]