Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Zamów wywóz mebli Kraków na maxgruz.pl.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych względów. Z reguły przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na strych, żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Rzecz jednakże w tym, iż po kilku miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż zwykłe ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, aby pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy i strychu.

Zamów odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak popsute meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt RTV i AGD czy fragmenty ram okien nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego auta. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce na ogół raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o sporej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona też o legalny recykling zebranych odpadków. Firmy wynajmujące kontenery często oferują także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko spalenie

Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być porzucone na składowisku lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich według tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się na ogół do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem służą do złożenia nowych garderób, łóżek oraz półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]