Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich właściciele często nie umieją sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa specjalistom

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. finansów, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o komforcie, jaki daje taka współpraca. Dziś nie trzeba już codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się wyłącznie cennikiem usług – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]