Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Skieruj się tu, aby zlecić uszczelnianie okien drewnianych.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed mrozem i wilgocią, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]