Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Dowiedz się, gdzie zamówić podłogi panelowe, wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby, aż wyparuje z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]